DDR - taneční revoluce

Vítejte na stránce věnované taneční hře "Dance dance revolution", kterou si můžete vyzkoušet (téměř) každé pondělí v Čajovně/Kavárně Světluška od 18:00 do 22:00.

Update 18.6.2009: Protože se poslední dobou na Světlušku nedá spolehnout, raději si termín potvrďte přes ICQ#6298144 nebo přes box zavinac wejn tecka org, než se za námi vydáte.

Co je to DDR?

DDR, neboli "Dance Dance Revolution", je počítačová taneční hra pro jednoho až dva hráče, většinou hraná ve dvou. Cílem je co nejlépe zatancovat danou písničku dle jednoduchých pokynů zobrazených na obrazovce/projektoru.

Každý hráč stojí na taneční podložce (zvané "dance pad"), která má čtyři senzory - nahoru, dolů, doprava, doleva. V průběhu písničky se snaží co nejpřesněji (do rytmu) tyto senzory stisknout podle pokynů na obrazovce.

Dance pad

Pokyny jsou zobrazeny ve formě šipek (zvané "stepchart"), které plynule běží po obrazovce zespodu nahoru. Na horním okraji jsou pro lepší orientaci šedé šipky, které běžící šipka plně překryje přesně ve chvíli, kdy je nutné sešlápnout příslušný senzor na taneční podložce.

Pokyny (stepchart) Tanečník

Pro koho je hra vhodná?

Hra je vhodná pro libovolnou věkovou skupinu (viz videa níže) a díky několika stupňům obtížnosti si na své přijdou jak začátečníci, tak ostřílení profesionálové.

Mezi hráči se najde jak pětileté pískle:

tak osmdesátiletý stařešina:

A jak to vypadá když hrají maniaci?

Ačkoli následující video zachycuje velmi slušný výkon, nepatří k úplné špičce:

Kdo jsme my?

Jsme partou nadšenců, kteří DDRku propadli již před drahnou dobou. Momentálně se pravidelně scházíme ve Světlušce (pokud tedy najdeme místo v jejím již tak dost nabitém programu), případně jinde.

Kde sehnat vše potřebné pro hru doma?

Pokud Vás hra zaujala a chcete si ji zahrát i doma, budete potřebovat několik věcí:

Podložky do ČR dodává firma VISO Sport s.r.o. Bonusem ke každé z nich je zdarma software včetně základní sady písniček. Další písničky je buď možné stáhnout z internetu, nebo zakoupit v podobě de-luxe software "In The Groove", který je velmi vydařeným komerčním klonem Stepmanie a obsahuje zhruba dvě stovky písniček různých obtížností a stylů.

Vše kolem DDR je možné zakoupit v internetovém obchodě tanecnipodlozky.cz. Pokud navíc při objednávání použijete kupón "sleva" (nebo do obchodu půjdete přes výše uvedený odkaz), získáte drobnou slevu.


text: © 2008-2009 Michal "Wejn" Šafránek, reprodukce v jakékoli formě je možná pouze se souhlasem autora;
obrázek tanečnice: © 2008 Jarník, obrázek použitý se souhlasem autora.